HAKKIMDA

1986 yılında Ankara'da doğdum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Sosyoloji eğitimimi tamamladıktan sonra özel bir şirkette İngiltere'de eğitim konusunda 6 yıl çalıştım. Bu süre içinde İngiltere eğitim sistemi, vize prosedürü, başvuru süreci, okulların beklentileri ve öğrenci ihtiyacının belirlenmesi konusunda uzmanlaştım.

 

Öğrencilere ve hayatında değişim yaratmak isteyen bireylere daha faydalı olabilmek adına Başkent Üniversitesi ve Optimal Koçluk aracılığı ile Yaşam ve Öğrenci Koçluğu eğitimlerini tamamladım. Bu eğitimleri Aile Koçluğu ve NLP Uygulayıcılığı (Neuro Linguistic Programming) eğitimleri takip etti.

 

Öğrencilere okul önerilerinde bulunmanın yanısıra koçluk teknikleri ile asıl hedeflediklerini tespit etmelerine destek olup, standart bir eğitim danışmanlığı anlayışının ötesine geçiyorum. Danışmanlık hizmeti verirken felsefem; bireylerin eğitim görürken keyif de alabileceği seçimler yapması, bu sayede hayat seçimlerinde daha özgür olmaları ve profesyonel hayatta da mutlu olmalarına destek olmak. Umuyorum ki Alpha Koçluk ve Danışmanlık bu hizmeti alan herkesin hayatında güzel bir etki bıraksın.

 

Melisa Mertoğlu Altıntaş