Cambridge Law Studio’da eğitim gören öğrencimiz

2018 yaz dönemi

" Kurstan, çok memnun kaldığımı belirteyim. İş hukuku, ticaret hukuku gibi ingilizcenin en sık karşılaşıldığı alanlarda temel terimleri öğrenmek hem Ingilizce aldığım derslerde hem genel olarak Ingilizce belgeleri okumakta baya yardımcı oldu diyebilirim. İngiliz hukuk dilinin kendi içinde de sadeleştirilmeye çalışıldığını gördüm. Bununla ilgili hukuk çevreleri ve uygulamada çalışamalar yapılıyor. Sadeleştirilmiş dilde yeni yazım stili üzerine faydalı ve bilgilendirici bir kurstu.

Sınıfımızın yarısı Türktü :). Ancak diğer yarısı ve aynı anda kurs gören diğer sınıfta çok farklı milletlerden öğrenciler vardı. Kariyer olarak da çok farklı noktalarda bir topluluktuk. Yabancı hukuk öğrencileri yanında yabancı avukatlar hakimler de İngilizce yetkinliklerini arttırmak için bu kursa katılıyorlardı. Böyle bir grupla farklı ülkelerdeki hukuk hakkında bilgi sahibi olmak güzel bir avantaj.

Sosyal aktivitelere katıldım okulun düzenlediği haftasona turları büyük kolaylık sağlıyor. Kendi başınıza daha zor olacak ulaşımı kolaylaştırıyor. Hem arkadaşlarınızla beraber gezmiş oluyorsunuz hem de gidilen yerdeki önemli noktaları belirtiyorlar, vakit kaybı yaşanmıyor. Ülkede manzara olarak bir çok güzel yer olduğundan gittiğim yerlerde geziler baya keyifliydi. Cambridge hem yaşaması kolay hem de mimari olarak hoş bir kent. Kenti sevdim. Grubumuzla vakit geçirmek de bunda etken.

Aileden memnunum. Hem saygılı hem de katı kuralları olmayan bir hanımefendinin yanında kaldım. Esnek saatler tanıması, ve temel kurallar dışında gereksiz isteklerde bulunmaması beni mutlu etti.

Melisa Hanım, cesaretlendirmeniz olmasa bu kursa katılamazdım, işlemler veya oraya tek gidecek olmak beni ürkütürdü. Danışmanlık hizmetinizden çok memnum kaldım ve ileri dönemlerde de yurt dışı eğitiminde danışmanlığınıza başvurmak isterim :) "